Multifunkční vysavače aneb seznamte se, prosím

multifunkční vysavačV několika předchozích článcích jsme se seznámili s historií vysavačů, s výhodami a nevýhodami sáčkových a bezsáčkových vysavačů, stejně jako vysavačů určených k mokrému vysávání. Tento článek bude pojednávat o multifunkčním pomocníkovi, který stejně jako jeho kolegové, disponuje značným množstvím výhod a předností, stejně jako několika nedokonalostmi, jež vás mohou od jeho koupě odradit. Pro jaké druhy domácností bude pořízení tohoto vysavače ideální volbou a co všechno takový pomocník zvládne? To se dozvíte o pár řádků níže.

Co takový multifunkční vysavač zvládne?

Jak již samotný název napovídá, jedná se o vysavače, jež disponují značným množstvím funkcí. Tomu také pochopitelně odpovídá jejich cena. Tyto praktické multifunkční stroje nejvíce oceníte v domácnosti, jíž dominují nejen klasické koberce, ale také další druhy podlahových krytin. Multifunkční vysavač zvládne zbavit prachu a nečistot laminátové podlahy, vinylové podlahy, podlahy dřevěné, ale i lino, kachličky nebo další typy podlahových krytin. Vysavače zpravidla také disponují funkcí mokrého vysávání a dokážou dokonce „vypít“ rozlité mléko, kávu nebo jiné druhy tekutin.

Výhody a nevýhody multifunkčních vysavačů

Jak jsme již zmínili výše, tento typ multifunkčního pomocníka hravě zvládne vyčistit a vysát nejrůznější druhy podlahových krytin. Nejen, že saje a čistí, ale také může vytírat nebo zbavovat koberce obzvláště odolných skvrn a fleků za pomocí hloubkového šamponování.  Mezi další výhody patří také značný objem prachového sáčku, stejně jako nižší provozní náklady, jež budete muset s tímto vysavačem vynaložit. Množství funkcí, jimiž tyto vysavače disponují, se na druhou stranu pochopitelně odráží v ceně tohoto praktického pomocníka. Jejich cena se zpravidla pohybuje v rozmezí od 3 – 7 tisíc korun.