Vysavače s vodní filtrací – hlavní výhody a nevýhody

V jednom z předchozích článků jsme rozebrali hlavní výhody sáčkových a bezsáčkových vysavačů, jež patří v českých domácnostech k těm nejoblíbenějším. Ovšem stále více zákazníků zvědavě pokukuje právě po vysavačích s vodní filtrací, jež lákají na řadu funkcí, stejně jako na ekologické vysávání s maximální účinností. Jaké výhody a nevýhody jsou spojeny s tímto typem vysavače? To vám odhalíme na následujících řádcích.

Hlavní výhody vysavačů s vodní filtrací

Mezi ty nejzajímavější výhody vysavačů s vodní filtrací patří nepochybně skutečnost, že vzduch, jenž z vysavače vychází je značně provlhčený. Proto se tento typ vysavače doporučuje do domácností, jejichž součástí jsou domácí zvířata, osoby s častými respiračními potížemi nebo alergici. Další výhodou je také skutečnost, že pro provoz vysavače nepotřebujete sáčky, jejichž pořízení také nepatří mezi dvakrát levné záležitosti. Někteří – zvláště nepříliš solidní podomní prodejci přicházejí s argumentem, že vysavač s vodní filtrací může plnit zároveň také funkci čističky vzduchu. Tato tvrzení vychází z relevantních podkladů, nicméně musíme zmínit, že vysavač v provozu je poměrně hlučný a po jeho vypnutí se hodnoty vlhkosti vzduchu opět vrací po krátké chvilce do normálu.

Na druhé straně barikády stojí nevýhody

Také nevýhod je u tohoto typu vysavače poměrně značné množství. Zřejmě tou nejdiskutovanějším je skutečnost, že právě vysavače s vodní filtrací poskytují ideální místo pro šíření celé řady mikroorganismů. Proto je nutné nezanedbávat pravidelnou údržbu vysavače a jeho důkladné čištění. Po každém vysávání je tedy nutno vysavač vyčistit, vytřít a nechat jej řádně uschnout, což může mnohé uživatele zdržovat a omezovat. Další nevýhodou je také poměrně vysoká cena, která může potenciální zájemce odradit. Ať se již rozhodnete pro vysavač klasický nebo ten s vodní filtrací, vždy zvažte výhody a nevýhody, jež jsou s tímto praktickým pomocníkem neodmyslitelně spojené.